Obozy Jeździeckie 2021

Harmony Farm - Dworek Zgoda

Ma przyjemność zaprosić Państwa na obozy letnie w sezonie 2021.

My naprawdę uczymy jeździć konno.
Kilka słów o nas

Harmony Farm

Dworek Zgoda zapewnia kameralną atomosferę – leży z daleka od głównych ulic, położony na uboczu, poza miastem, w pobliżu lasu. Możemy zaoferować Państwu duży plac ujeżdżeniowy (maneż) 80×40 m oraz w razie niepogody posiadamy krytą halę/lonżownik. Stajnia ma 18 boksów z czego pięć, to tak zwana stajnia angielska (otwarta). Każdy boks jest wyposażony w automatyczne poidła. Cała stajnia jest duża, dobrze oświetlona, tak jak plac do jazdy. W stajni znajduje się siodlarnia oraz pomieszczenie socjalne (toaleta, kominek, szafki).

Do państwa dyspozycji mamy bardzo dobrze przygotowane konie, z dobrymi wynikami w zawodach. Przede wszystkim specjalizujemy się w ujeżdżeniu klasycznym oraz westernowym (reining, horsemanship, horse ridding, pleasure), jednak istnieje, także możliwość odbycia treningów w zakresie skoków. Właściciel jak i trener ma uprawnienia sędziego 3 klasy konkurencji skoków oraz 2 klasy gospodarza toru. Sam w przeszłości uczestniczył z powodzeniem w wielu zawodach skokowych. Do dyspozycji posiadamy konie przygotowane do jazdy klasycznej, jak i konkurencji western (konie arabskie).

Dla najmniejszych dzieci posiadamy dobrze ujeżdżonego kuca walijskiego – Irysa oraz bardzo dobrze ujeżdżonego kuca szetlandzkiego – Paulę , który został sprowadzony od młodej niemieckiej zawodniczki.

Główne osiągnięcia trenera

Marek Suliga

 
 • Mistrzostwa Europy w konkurencjach western all round 4 (2009r.) i 5 (2008r. ) miejsce.
 • Czterokrotny Mistrz Polski I Sportowych Mistrzostw Polski Koni Czystej Krwi Arabskiej Janów Podlaski 2009r.
 • Zdobywca czwartego miejsca w konkurencjach western podczas Mistrzostw Europy Stadl Paura Austria 2009r.
 • Mistrzostwo w Western Pleasure, złoty medalista w reiningu podczas Pierwszych Westernowych Mistrzostw Polskich Koni Arabskich 2010r.,
 • 3 miejsce w Reining Freestyle podczas Mistrzostw Europy 2014r.
 • Dwukrotne Mistrzostwo Polski w ujeżdżeniu (2009r. i 2011r.), classic pleasure, kostiumy historyczne (2009r.) – Mistrzostwo Polski.

Na obozach jeździeckich w Harmony Farm byłam dwa razy. Bardzo miło wspominam każdy z nich. Sympatyczni gospodarze, doświadczeni trenerzy, dobrze przygotowane konie. Pokoje na dobrym poziomie, bardzo smaczna, domowa kuchnia. Polecam.

Kasia, 15 lat

Ważne informacje

Grupy wiekowe

Dzieci od 8 do 13 lat,
Młodzież od 14 do 18 lat,
Studenci i osoby dorosłe.

Terminy obozów i cena

26.06-9.07.2021 r. – 2390 zł
10.07-23.07.2021 r. – 2390 zł
24.07-06.08.2021 r. – 2390 zł
07.08-20.08.2021 r. – 2390 zł
21.08-03.09.2021 r. – 2390 zł

Po uzgodnieniu telefonicznym możliwość przyjazdu na 1 tydzień, 1290 zł 

Zakwaterowanie

Obozowicze są zakwaterowani w 3 lub 4 osobowych pokojach. Ogólnie do dyspozycji mamy 6 pokoi, każdy wyposażony jest w łazienkę, telewizor wygodne łóżka oraz szafy na ubrania.
Część noclegowa posiada osobny salonik wraz z aneksem kuchennym.
Do dyspozycji obozowiczów darmowy dostęp do WiFi.

 

Czego uczymy na obozach?

01.

Przykładamy dużą uwagę do prawidłowego używania pomocy. Prawidłowy dosiad, pozycja nóg, rąk, ciała, działanie wodzami, prawidłowe pomoce przy ruszaniu zatrzymywaniu, cofaniu, ustępowanie od łydki, dla bardziej zaawansowanych ciągi w stępie kłusie, łopatka do wewnątrz, trawers.

W jeździe westernowej uczymy naszych podopiecznych prawidłowej ramy konia westernowego, działania na niego dosiadem, jazdy chodami westernowymi (jog i lope), slidding stop, side pass i half pass, a dla już bardziej wtajemniczonych spin i roll back.

Dla wszystkich chętnych nauka treningu Monthy Robertsa i nauka na poziomie pierwszego poziomu 7 gier Pata Parelliego.

02.
03.

Z uwagi na zajęcia w małych grupach i dostępność dwóch instruktorów, zajęcia są dostosowywane indywidualnie do poziomu każdego z jeźdźców. Według wyboru, treningi są prowadzone w stylu klasycznym lub western.

Plan dnia

9.00
Śniadanie
10.00
Lekcje jazdy konnej
Zajęcia odbywają się w grupach max. 4-5 osobowych
13.00
Obiad
13.30-15.30
Przerwa planowana codziennie
Dostosowana do zainteresowań obozowiczów (wykłady teoretyczne, zajęcia z lonżowania, spacery, fotografowanie koni, nauka gry na gitarze, czas wolny.)
15.30
Podwieczorek
16.00
Lekcje jazdy konnej
19.00
Kolacja

Lekcje

Lekcje jazdy konnej odbywają się w dwóch sesjach – przedpołudniowej i popołudniowej. Średnio lekcja jednej osoby trwa godzinę zegarową. Lekcje prowadzimy na maneżu lub wyjeżdżamy w teren.

Posiłki

Oferujemy 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Możemy poszczycić się znakomitą kuchnią, domowym jedzeniem, całodobowym dostępem do napojów i przekąsek. Dodatkowo używamy ekologicznych produktów własnej uprawy.

Niezbędnik obozowicza

Co zabrać na obóz?

Strój do jazdy konnej (bryczesy, sztyblety i czapsy lub oficerki, kask, palcat), jeśli dziecko go nie posiada, to getry lub leginsy (bez szwów po wewnętrznej stronie ud) , buty z płaską i twardą podeszwą oraz kurtkę nieprzemakalną i kalosze.

Dla osób, które nie posiadają własnego kasku lub palcata – wypożyczamy sprzęt na miejscu gratis.

 

Ważne informacje

Jak zapisać się na obóz?

Aby zapisać się na obóz zadzwoń pod nr tel 693 140 756, a następnie dokonaj wpłaty zadatku 500 zł na nr rachunku: 52 1020 4144 0000 6702 0044 0206 (Bank PKO)

 • Pierwszego dnia prosimy przywieźć dzieci w godzinach porannych – po południu odbędą się już pierwsze zajęcia w siodle.
 • Odbiór dzieci do godziny 13.00 (dzieci od rana mają ostatnie zajęcia).
 • W czasie trwania obozów jesteśmy stale dostępni pod nr telefonu 693 140 756 lub 61 8 940 379, a także mailowo.
 • Odwiedzanie dzieci w czasie obozu nie jest konieczne, jednak zawsze miło gościmy rodziców w weekendy i przygotowujemy z uczestnikami mały pokaz.
 • Konie przydzielamy przede wszystkim kierując się bezpieczeństwem jeźdźca, stosownie do jego poziomu umiejętności i samopoczucia. Staramy się jednak uwzględniać życzenia uczestników co do przydzielenia tylko jednego konia lub wręcz przeciwnie – udostępniamy kilka różnych koni do treningu.

Wszelkie szczegółowe informacje co do postępowania z końmi i przebiegu szkolenia są zawarte w naszym regulaminie stajni i zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących w ośrodku.

Czas wolny

Dodatkowe atrakcje obozowe

Właściciel jest też profesjonalnym muzykiem, więc istnieje możliwość nauki gry na gitarze od podstaw lub doskonalenia na poziomie zaawansowanym.

Możliwość codziennych ognisk, przy dobrym jedzeniu i muzyce – wedle życzenia obozowiczów.

Konie codziennie są padokowane na zielonej łące o wielkości ponad 1 hektara.

W wolnym czasie przewidziane animacje czasu jak gry planszowe i karciane, wykłady o jeździe konnej, śpiewanie, a także inne zajęcia prowadzone przez animatora.

Na obóz można przyjechać, także z własnym koniem po uprzednim uzgodnieniu z organizatorem. Koszt obozu w tym przypadku nie ulega zmianie. Oferujemy trening koni klasyczny i westernowy, a także „korektę” trudnych koni.

Poziomy zaawansowania

Jeźdźcy początkujący

Uczą się równowagi i właściwego używania podstawowych pomocy jeździeckich.

Uczą się właściwego powodowania koniem, zatrzymywania, ruszania, zmieniania chodów oraz utrzymywania odpowiedniego dosiadu i rozluźnienia podczas tych manewrów.

Przedstawimy również podstawy teoretyczne nt. anatomii konia, różnych dyscyplin jeździeckich, figur do wykonywania na ujeżdżalni, sprzętu konia…

Uczniowie nie jeżdżą w zastępie. Lekcje prowadzone są na lonży w przypadku dzieci, które nie czują się pewnie. Osoby z pewnym doświadczeniem uczą się same prowadzić konia, pod okiem profesjonalnego instruktora.

Jeźdźcy średnio zaawansowani

Kontynuują naukę trzymania poprawnego dosiadu i równowagi w stępie i kłusie, także w galopie.

Doskonalą przejścia między chodami i uczą używać się odpowiednio pomocy.

Wykonują ćwiczenia poprawiające niezależność działania rąk, nóg oraz dosiadu.

Uczą się również prawidłowego przenoszenia ciężaru na zakrętach, woltach i kołach.

Wprowadzamy naukę cofania, ustępowania od łydki oraz ćwiczeń przygotowujących do skoków.

Dalsza nauka teorii – pojęcie zebrania, półparady i parady, chody boczne.

Jeźdźcy zaawansowani

Dalszy ciąg jazdy w 3 podstawowych chodach. Wprowadzamy rozróżnienie między chodami roboczymi, a pośrednimi oraz uczymy wykonywania odpowiednich przejść między nimi.

Doskonalenie ustępowania od łydki i innych chodów bocznych oraz dosiadu podczas wykonywania różnych figur.

Uczymy się wyjeżdżać odpowiednio narożniki i zakręty, wykonywać półparadę i paradę (zatrzymanie) oraz cofanie. Łączymy prawidłowo poszczególne figury.

Kontynuujemy ćwiczenia na drągach i naukę skoków.

Zainteresowała cię nasza oferta?

napisz do nas lub zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania